• Wpisów: 18
  • Średnio co: 120 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 21:18
  • Licznik odwiedzin: 3 167 / 2289 dni
 
animetka
 
Tak więc zapraszam na recenzje "Fairy Tali".

"Fairy Tail" jest dostępne w polskiej wersji językowej w postaci Mangi oraz Anime.

Przygoda z Fairy Tail zaczyna się w mieście, do którego przyjechał młody mag, nazywa się Natsu Dragnel a towarzyszy mu niebieski kot szczęścia Happy, obaj poszukują przybranego ojca Natsu Igneela, który w dziwny sposób zniknął w X777roku.

Podczas zwiedzania miasta natykają się na Lucy, maga gwiezdnych duchów, która jest uwodzona przez "Salamandra", osoba ta uwodzi piękne dziewczyny, ale po co? i w jaki sposób? Dowiadujemy się tego gdy Lucy zaprasza Happiego i Natsu na obiad w zamian za ratunek przed czarem zauroczenia.
Lucy nie wie, że osoba która podała się za "Salamandra" tak naprawdę jest zwykłym kłamcą, który porywa dziewczyny i sprzedaje je do niewoli.
Z wielkich tarapatów w jakie wpadła Lucy wsiadając na statek "Salamandra" ratuje ją Natsu, który okazuje się być magiem z gildii Fairy Tail, do której tak bardzo chciała dołączyć Lucy.
Natsu zaprasza Lucy do swojej gildii, w której zdaje się niema czegoś takiego jak zasady.
Ciągłe bujki i wrzaski to codzienność w Fairy Tail, ale to nie zraziło Lucy, która wytrwale uczestniczyła w misjach i pomagała Natsu.

Po pewnym czasie gdy Lucy już oswoiła się z gildią, powraca Erza straszna kobieta, która kopnięciem potrafi zniszczyć górę lub dwie. Jest straszna i przerażająca, ale zarazem kochająca sztukę i bardzo lubiąca bić Natsu... Gdy Erza wraca do Gildii zwykłe bujki przeradzają się w rzezie, a Natsu i Gray udają najlepszych przyjaciół, żeby Erza ich nie biła...
 Sytuacja zmienia się diametralnie gdy Erza proponuje żeby ona, Lucy, Gray i Natsu z Happym stworzyli drużynę, Mistrz gildii Fairy Tail zaczyna się bać, że taka drużyna jest gotowa zniszczyć całe miasto. Najsilniejsza drużyna w Fairy Tail wykonywała swoje zadania i po pewnym czasie do miasta wraca Gildarts, człowiek który posiada bardzo potężną moc, jednym dotknięciem potrafi zniszczyć ścianę. Jest on dla Natsu prawie jak ojciec, niedługo po tym cała gildia Fairy Tail zostaje przeniesiona do drugiego wymiaru do Edolas. Zabójcy smoków oraz Lucy ratują gildię i magów. Po powrocie na ziemię odbył się test na Maga klasy A, do testu zaliczyło się 6 magów Fairy Tail, każdy mag mógł wybrać sobie pomocnika. W pierwszym zadaniu Natsu natknął się na dużą przeszkodę, miał zmierzyć się z  Gildartsem, Miał farta i udało mu się go jakoś ominąć. W drugim zadaniu miel odnaleźć grób mistrza założyciela  Fairy Tail. Niestety nikomu się to nie udało ponieważ zadanie zostało przerwane.
Na wyspę Fairy Tail wdarli się wrogowie. Magowie Fairy Tail pokonali drugiego mistrza Fairy Tail, który zszedł na złą ścieżkę poszukując jedynej magii lub jak to też było tłumaczone przez niektórych Pierwszej magii - czystej Magii.
Niestety zostali zaatakowani przez smoka, Nawet trzej zabójcy smoków niebyli w stanie go pokonać.
Po siedmiu latach gdy gildia Fairy Tail podupadła magowie biorący udział w Teście odnaleźli się. Okazało się, żę mistrz załóżyciel nałożył na wyspę bardzo potężne zaklęcie obronne, dzięki któremu żaden z magów się nie postarzał. Po powrocie magów gildia zaczęła się odbudowywać. Nadszedł wreszcie czas na wielki turniej magiczny, który zaczął być organizowany siedem lat temu, gdy magowie Fairy Tail zniknęli. Fairy Tail chce stać się na nowo gildią numer 1, dlatego musi wygrać ten turniej. Na początku idzie im słabo jednak po krótkim czasie pokazują innym gildiom na co ich stać.
** Ciekawostki z Wielkiego Turnieju.
*Cana jest nie bezpieczna tak samo jak jej ojciec, podczas ustalania kolejności siły Gildii Cana zniszczyła Magio mierz - przekroczyła +9999
*Erza walczyła z 100-tkom demonów, "Tego się można było spodziewać po Fairy Tali"
*Lucy posiada już 10 złotych kluczy zosiaku, mogła mieć już 12 ale nieprzyjęła pozostałych dwóch.  
*Podczas pojedynków indywidualnych zmierzą się ze sobą podniebny zabójca bogów i Podniebny zabójca smoków.
*Natsu i Gayel zmierzą się z Bliźniaczymi zabójcami smoków podczas pojedynków grupowych.Polecam to Anime/mangę dla każdego kto lubi Magię, romans, komedię oraz nutkę tajemniczości. Przy niektórych scenach można się śmiać, przy innych łezka staje w oku...

  "Fairy Tail" poleca Animetka

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego